FC Argeș învinge Astra Giurgiu și ajunge la opt partide fără eșec în Liga 1

FC Argeș a învins-o pe Astra Giurgiu, scor 2-0, pe stadionul „Marin Anastasovici”, în cadrul etapei cu numărul 22 din Liga 1, golurile fiind marcate de Șerban, în minutul 60, și Maric, în minutul 83.

În urma acestui rezultat, FC Argeș a ajuns la opt meciuri fără înfrângere, și a urcat pe locul 12 în clasament, cu 23 de puncte, având cu un punct mai mult decât Astra Giurgiu, echipa de pe locul 13.

Astra Giurgiu: M. Popa – Canadija, Graovac, Jovanovic, Bruno – Boe-Kane, Crepulja (Balaure ’85), Wuthrich (Stahl ’59) – Merloi (Krpic ’46), Budescu, V. Gheorghe (Montini ’70).

FC Argeş: Greab – Tofan, Maric, Turda (Leca ’89), Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Barbu (Maes ’70), Palic, Dumitru (Grecu ’90+1) – Malele.

Cartonaşe galbene: Boe-Kane ’58, V. Gheorghe ’60, Krpic ’81 / Tofan ‘6
Arbitri: Andrei Antonie – Andrei Constantinescu, Vlad Bârleanu – Andrei Florin Chivulete

Pentru alb-violeți urmează meciul cu FC Viitorul, din etapa cu numărul 23 din Liga 1, programat vineri, 12 februarie, de la ora 20:00, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești.

Foto credit: gsp.ro