FC Argeș regăsește bucuria victoriei!

FC Argeș învinge cu scorul de 2-1 formația CS Afumați și regăsește bucuria victoriei după 6 etape.

Formația noastră a deschis scorul în minutul 25 prin Cătălin Stan, care a trimis în plasa din 6 metri, profitând de lipsa de reacție a fundașilor echipei adverse.

În minutul 64, același Cătălin Stan – înger și demon, îl faultează în careu pe Dedu, iar centralul Cătălin Botaș dictează penalty, care este transformat de Vasile Olariu.

FC Argeș marchează în minutul 74 prin Andrei Nilă (aflat în poziție de offside), asistentul Patricia Samsudean arată centrul terenului, dar centralul Botas, la protestele oaspeților, anulează reușita echipe alb-violete.
Urmează câteva minute de proteste vehemente alte jucătorilor și ale celor aflați pe banca tehnică a formației noastre.

Andrei Nilă înscrie în minutul 90 și declanșează fiesta în tabăra argeșeană.

Au evoluat pentru FC Argeş: Nicușor Grecu – Andrei Tofan, George Cotigă, Dan Şerbănică, Cătălin. Stan, Raul Costin (Nilă 72′), Ionuț Şerban, Alin Popa (Panait 60′), Robert Grecu, Ionuț Năstăsie (Andrei David 86′), Vasile Buhăescu.
Rezerve: Octavian Popescu – Bogan Vişa, Dorinel Oancea, David Andrei, Mihai Panait, Andrei Nilă, Cătalin Barbu.
Antrenori: Augustin Eduard & Paul Ciobanu