Victorie în infernul alb!

FC Argeș a reușit o victorie importantă impunându-se pe terenul formației moldovene Știința Miroslava, cu scorul de 3-2.
Partida s-a desfășurat într-un adevărat infern alb, gazonul stadionului din Uricani fiind acoperit în totalitate de zăpadă.
Meciul a început cu o întârziere de 30 de minute, interval necesar pentru deszăpezirea terenului și refacerea marcajelor.

Alb-violeții au controlat partida, au condus cu 3-0, dar au avut emoții în final, când gadzele au marcat de 2 ori în doar 10 minute.
Pentru FC Argeș au înscris Vasile Buhăescu (41′), Râul Costin (45′) și Ionuț Șerban (67′), în timp ce gazele au punctat prin Alexandru Marin (77′) și Cosmin Nemțanu (85′).

Emil Săndoi debutează cu o victorie pe banca lui FC Argeș, iar alb-violeții urcă pe locul 6 în clasament.

FC Argeș: Popescu – Oancea, Cotigă, Vișa, Șerbănică – Panait (Mihăescu 71′), Raul Costin (c), Șerban, Robert Grecu (Andrei David 87′) – Năstăsie (Mădălin Martin 88′), Buhăescu.
Rezerve: Nicușor Grecu, Barbu, Tofan, Stoica, Martin, Mihăescu, David.