Am cucerit Târgoviștea!

FC Argeș a învins cu scorul de 4-2 Chindia Târgoviște, într-un meci disputat la Târgoviște, în fosta capitală a Țării Românești.

Alb-violeții au început practic de la 1-0, Raul Costin marcând încă din secunda 50 a partidei, șutul său la colțul lung fiind imposibil de respins de Meilă.
Cătălin Stan a dublat avantajul formației noastre în minutul 40 din prima repriză, profitând de o eroare a portarului gazdelor.

A fost partida loviturilor de pedeaspsă, fiind acordate nu mai puțin de 3, Cherchez marcând în minutul 47, în timp ce pentru formația noastră au înscris de la punctul cu var Buhăescu (60′) și Nastasie (76′).

FC Argeș urcă pe poziția a 4-a, cu 52 de puncte, reducând distanța față de Chindia Târgoviște la doar 6 puncte, și facând ca speranțele fanilor piteșteni să renască.

FC Argeș: O. Popescu – D. Oancea (Barbu 90), Cotigă, Vişa, Şerbănică – Ct. Stan, I. Şerban (Andr. Panait 74), R. Costin (cpt.), I. Năstăsie – Tofan, Buhăescu(Nilă, 88).

foto credit: FCATS Facebook