FC Argeș continuă seria victoriilor și învinge Luceafărul Oradea

Piteștenii au obținut a doua victorie consecutivă sub comanda lui Augustin Eduard învingând Luceafărul Oradea cu scorul de 2-1, într-o partidă disputată în cadrul etapei cu numărul 28 a ligii secunde la fotbal.

Pe stadionul din Sânmărtin – Bihor, alb-violeții au deschis scorul în minutul 62 prin Cătălin Barbu care l-a învins pe portarul gazdelor cu un șut de la 20 de metri.

Luceafărul a restabilit egalitatea în minutul 68 prin Yabre care a devit în plasă, din careul mic, o lovitură liberă bătută de Prejmerean.

Vasile Buhăesccu i-a readus din nou în avantaj pe piteșteni în minutul 81, avantaj care avea să se mențină până la finalul partidei.

În urma acestui rezultat, FC Argeș acumulează un număr de 50 de puncte și ocupă poziția a șasea în clasamentul ligii secunde.

Luceafărul: Moga – Oros (cpt.), Lu, A. Dulca, G. Paraschiv, Ciul, Yabre, V. Pop, Bebey, Prejmerean, Moihedja
Rezerve: Moroz – Wanya, Mitrică, Preoteasă, C. Roşu, Luduşan, Nemeş
Antrenor: Cristian Lupuţ

FC Argeş: N. Grecu – Tofan, Vişa, Turda, D. Oancea, I. Şerban, A. Panait, C. Barbu, I. Năstăsie (cpt.), E. Florescu, Buhăescu
Rezerve: O. Popescu – Buleică, Vochin, C. Stan, Alin Popa, Nilă, Hreniuc
Antrenor: Augustin Eduard

Stadion: Luceafărul (Sânmărtin – Bihor);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa); Asistenţi: Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca) şi Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa).

Foto credit: Facebook Fotbal Club Argeș Pitești