Victorie înainte de ultimul fluier! FC Argeș se impune în derbiul argeșean

FC Argeș s-a impus în partida disputată în cadrul etapei a 11-a a eșalonului secund, învingând cu scorul de 1-0, formația gazdă, CS Mioveni.

După 30 de minute defășurate sub semnul echilibrului, gazdele au rămas în inferioritate numerică, Szabolscz Kilyen incasând două cartonae galbene în decurs de doar 5 minute.

În partea secundă, FC Argeș a intensificat presiunea la poarta gazdelor, dar Șerban sau Năstăsie nu au reușit să puncteze. Mijlocașul Ionuț Șerban a semnat reușita care a adus cele 3 puncte alb-violeților, șutul său din ultimele secunde oprindu-se în vinclul porții apărate de Valentin Sima.

În urma acestei victorii, FC Argeș ocupa treapta a 3-a a podiumului ligii secunde, la egalitate de puncte (24) cu ocupanta locului 2, Academic Clinceni.

CS Mioveni: Sima – Kilyen, Burnea, Celea, E. Stoica (cpt.) – R. Lazăr, Mîrzeanu, Rădescu, Coşereanu – C. Năstăsie, V. Balint.
Rezerve: Fl. Croitoru – R. Gheorghe, C. Alexe, A. Neagu, A. Popescu, R. Drugă, Traşcu.
Antrenor: Iordan Eftimie.

FC Argeş: Ureche – Tofan, Vişa, Hreniuc, Turda – Şerbănică, I. Şerban, A. Panait, R. Costin (cpt.) – I. Năstăsie, Buhăescu.
Rezerve: N. Grecu – Tăbăcariu, C. Stan, V. Gheorghe, C. Barbu, C. Mihalache, Enceanu.
Antrenor: Emil Săndoi.