Video. FC Argeș – Daco-Getica 1-1. Emil Săndoi acuză arbitrajul: „Din punctul meu de vedere, este viciere de rezultat!”

FC Argeș a terminat la egalitate, 1-1, disputa de pe teren propriu, în care a avut ca adversar formația bucureșteană Daco-Getică.

Alb violeții au avut o evoluție modestă, iar după eliminarea lui Vasile Buhăescu, în minutul 80, în urma unui gest reprobabil – scuiparea adversarului, redută argeșeană a cedat, Vlad Motroc restabilind egalitatea în minutul 84.

La conferința de presă de la finalul partidei, tehnicianul gazdelor, Emil Sandoi a acuzat arbitrajul și lipsa de prospețime a jucătorilor ai. Săndoi conideră că FC Argeș trebuia să primească cel puțin o lovitură de pedeapsă, existând nu mai puțin de trei faze litigioase, în care jucătorii piteșteni au fost implicați, ceea ce, în opinia antrenorului, reprezintă o viciere de rezultat.

De asemenea, principalul alb-violeților acuză programare acestei partide, astăzi, la doar două zile de la partida de la Mioveni, fapt care a făcut imposibilă refacerea din punct de vedere fizic a jucătorilor piteșteni.