Vulturii nu zboară când plouă…

FC Argeș a pierdut partida disputată în compania formației ACSM Poli Iași (1-2), și a fost eliminată din Cupa României.

Desfășurată în condiții atmosferice vitrege (pe o ploaie torențială), partidă a fost una cu multe ocazii de poartă, echipa noastră oferind o replică consistentă Iașului.
Gruparea condusă de Iordan Eftimie nu a reușit să mențină ritmul până la final, și deși a condus cu 1-0 prin golul marcat de Ionuț Nastasie (din penaly) a părăsit terenul înfrântă.
CSM Poli a marcat prin Dan Spătaru. Acesta a marcat în minutul 71, în urma unei centrări  de pe partea dreaptă a lui Cioinac.
Cu patru minute înainte de final, Salim Cisse a concretizat dominarea Iaşiului şi a marcat golul calificării moldovenilor în optimi.

FC Argeş: Grecu- Tofan, Cotigă, Vişa, Stan (76′ Oancea) – Râul Costin, Şerban, Grecu (83′ Barbu), Năstăsie (70′ Şerbănică) – Buhăescu, Nilă. Antrenor : Iordan Eftimie