Victorie în cel de-al doilea amical. FC Argeș – Academica Clinceni 3-1

FC Argeș a învins cu scorul de 3-1 formația ilfoveană Aademica Clinceni, în al doilea meci de pregătire din perioada premergătoare reluării competiției din liga secundă.

Partida dintre argeşeni şi ilfoveni s-a disputat pe terenul nr. 3 din cadrul Complexului „Nicolae Dobrin”. Cei doi tehnicieni, Emil Săndoi și Ilie Poenaru au folosit distribuții diferite pe parcursul celor două reprize, scopul fiind testarea tuturor jucătorilor pe care îi au la dispoziţie.

Prima repriză a fost dominată de formația oaspete, care a avut numeroase ocazii de a deshide scorul, printre care și un gol nevalidat de brigada de arbitri.

În partea secundă, Academica Clinceni a deschis scorul în minutul 50, prin Răzvan Patriche care a trimis cu capul în plasă, în urma unui corner de pe stânga.

După efectuarea mai multor schimbări de juători în ambele echipe, FC Argeș a preluat inițiativa și a punctat prin Enceanu (’58), Buhăescu (’70) și Oancea (’85), reușite are au consfințit victoria alb-violeților.

FC Argeş: Grecu – Hreniuc, Gugu, Turda, Şerbănică – Râul Costin, Şerban, Năstăsie, Cătălin Barbu – Buleică, Nilă.
După pauză au mai intrat Octavian Popescu, Florescu, Buhăescu, Panait, V. Gheorghe, Enceanu, Oancea, Tofan, Cătălin Stan, Vişa, Alin Popa.
Antrenor: Emil Săndoi.

Academică Clinceni: Ureche – Achim, Răuţă, Patriche, Dobrescu – Şut, B. Barbu, Pârvulescu, Olariu – Robert Ion, Buziuc.
După pauză au mai intrat Andrei Cristian, Găină, Nicola, Vlad Mihalcea, Gliga, Păţurcă şi Cristi Dumitru.
Antrenor: Ilie Poenaru.