O nouă victorie pentru FC Argeş

FC Argeş a învins cu scorul de 8-0 formația de juniori Under 19 a CSM Rîmnicu Vîlcea, într-un meci amical, disputat sâmbătă, 8 iulie, la Pietrari, localitate aflată la 4 km de Băile Govora – unde formația piteşteană se află în cantonament.

Meciul a fost dominat autoritar de echipa noastră, care a marcat câte 4 goluri în fiecare repriză.
În prima parte au marcat Nilă(2), Barbu și Andrei David, iar după revenirea de la cabine au mai punctat Năstăsie, Șerbănică, Toriște și Căpățînă.

Iordan Eftimie a folosit toți jucătorii din lotul pe care îl are la dispoziție.
Au evoluat pentru FC Argeş:
Udeanu – Oancea, Deaconescu, Mihăescu, Cătălin Stan – Tofan, Șerban, Alin Popa, David – Cătălin Barbu, Andrei Nilă (în prima repriză), Oprican – Șerbănică, Vișa, Cotigă, Toriște – Piscanu, Panait, Cruceru , Voinescu – Năstăsie, Căpățînă (în cea de-a doua parte).

Marți, de la ora 18, FC Argeș va întîlni tot la Pietrari pe ACS Șirineasa, echipă de ligă a treia.